Каси Дејвис

Убавицата Касандре Дејвис се забавувала со фудбалската ѕвезда на кралскиот клуб Реал Мадрид, на плажите во Мајами минатата година и неколку пати потоа се сретнале на вечера.

Сите знаеме дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, има одличен вкус кога станува збор за изборот на девојки.

Касандре Кaси Дејвис

Тој предизвика голема фама во светските медиуми, по што следеа гласини дека станува збор за љубовна романса откако тој, бил забележал како бакнува секси модел за време на својот одмор во Мајами, Флорида минатата година.

Кристијано бил забележан како се релаксира на плажите во Мајами по победата на Португалија против селекцијата на Франција на европското првенство во фудбал во 2016 година и уживал во друштвото на среќната убавица, Касандре Дејвис.

Касандре Каси Дејвис, 31-годишната убавица и фитнес модел, доби огромна популарност на социјалните мрежи благодарение на нејзините фотографии и видео материјали објавувани на Инстаграм. Каси живее и работи во Флорида, од каде и потекнува, а само на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм имала повеќе од 400.000 фанови.

По дружењето со суперѕвездата, Кристијано Роналдо, оваа бројка за неколку дена се зголемила на 810.000 следбеници, а моментално Каси на својот Инстаграм профил има 830 илјади фанови.

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
  • 1
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk