Девојка со провокативни слики сака да го спаси својот фудбалски клуб

Навивачите се воодушевени, секси манекенка, со провокативни слики сака да го спаси фудбалскиот клуб за кој навива.

ангелина фудбал

Украинската манекенка Ангелина Петрова е голем фан на фудбалот. Пред две години се соблече, за да му помогне на клубот за кој навива, бидејќи имаше финасиски проблеми. Станува збор за клубот Металург од Запорожје. Петрова му понудила на клубот да ги продава нејзните разголени слики, како календар или сувенир за да може да им помогне финасиски.

ангелина фудбал

Се разбира клубот се израдувал на оваа понуда. Оваа манекенка, исто така е позната и по своите провокативни фотографии кои ги става секојдневно на Instagram. Ангелина освен што е фан на Металург, таа го сака и Меси и шпанската репрезентација. На нејзниот инстаграм профил, можеме да видиме разголени слики во нивните дресови.

ангелина фудбал

ангелина фудбал

ангелина фудбал

ангелина фудбал

ангелина фудбал

ангелина фудбал 6

ангелина фудбал 6

ангелина фудбал 6

Сподели го ова преку:
  • 51
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk