Сензуалната Бјанка Балти

Италијанската убавица и еден од најпосакуваните фотомодели во светот, Бјанка Балти е родена во 1984-та година во областа Ломбардија во малиот град Лоди.

Сензуалната Бјанка Балти

Страста кон објективите ја добила на млади години, а првиот чекор кон славата го направила со помош на списанието „L’Officiel“. Потоа и се отвориле вратите за „Dolce & Gabbana“, „Vogue“, „Harper’s Bazaar“, „W“, „Cosmopolitan“ и многу други светски брендови и списанија.

Нејзината работа ја збилижила со многу светски познати фотографи, а еден од нив е Кристијан Лучиди кој се оженил со неа во 2007-та година, но, овој брак траел само две години. Денес Бјанка Балти е еден од најсексапилните и најскапите фотомодели во светот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди