Бизарната смрт на познатите личности

Бројни ѕвезди починаа бизарно и трагично, но смртта на овие ѕвезди ќе се памети како најбизарна.

бизарни убиства

Се фрлила од знакот на Холивуд:

Кога актеркста кариера на Пег Ендвил, почнала да и оди надолу таа решила да почине на ептен холивудски начин. Се фрлила од знакот на Холивуд. Се качила на 15 метри високиот знак, ја извадила буквата Х и заедно со неа скокнала. Таа оставила и порака „Жал ми е што сум кукавица. Жалам за сè.“

бизарни убиства

Умрел со дилдо во устата:

Рамон Навара, бил убиен во неговиот дом од страна на двајца хулигани со дилдо во устата. Тој беше познат актер од романтични филмови. Но во приватниот живот бил хомосексуалец. Тоа му направило многу проблеми во животот, прво почнал многу да пие, за на крај да го убијат двајца мажи што ги платил да имаат секс со него. Мислеле дека има многу пари во куќата, но кога не нашле ништо го удавиле со дилдо.

бизарни убиства

Исчезнувањето на Џејмс Хофа:

Тој не беше позната личност бидејќи не беше пејач или глумец, тој беше познат бидејќи  беше активист и член на организираниот криминал. Прв пат изчезнал во 1960 година, но се вратил со уште поцврсти врски со мафијата. Потоа во 1975 година бега од градот откако извршил кражба, FBI цело време се обидувала да го најде, но без успешно. На крајот тој беше прогласен за мртов, иако неговото тело никогаш не беше пронајдено.

бизарни убиства

Мртва ја изело нејзиното куче:

Мари Провост некогаш беше голема филска ѕвезда. Но некако нејзината кариера почна да опаѓа. Таа започнала љубова романса со, Џек Гилберт и стана голем љубител на алкохолот. Една година пред неа починал нејзиниот љубовник, а неа ја нашле мртва во нејзиниот стан. Половина од нејзиното тело го немало, а аутопсијата покажа дека таа паднала во кома од премногу алкохол во крвта, а нејзиното прегладнато куче ја искористило како храна.

бизарни убиства

Се удави во тоалет школка:

Имало многу трагични приказни во Холивуд, но оваа е прогласена за најбизарна. Лупе Велез ја нарекувале фатална жена, била премногу убава но завршила многу лошо. Ја пронашле удавена во тоалет школката. Откако ја оставил таткото на нејзиното дете, таа била многу тажна. Испила голема доза седативи. Претпоставка е дека и се слошило и отишла да поврќа, но ја изгубила свеста и се удавила.

Тој остана без глава на снимање на филм на Спилберг:

Понекогаш и бизарна смрт имало и на самото снимање на филмови. Вика Морроу снимал филм на Спилберг и требал да лета ниско со хилихоптер, а така случајно му беше отсечена главата. Спилберг и пилот Дорсет Винго беа затворени и осомничени за убиство, но потоа беа пуштени.

бизарни убиства

Натали Вуд падна (или беше турна) од јахта

Пред 15 години Натали отишла на јахта,  со нејзиниот сопруг Роберт Вагнер, а со нив биле и Крисофер Вокер и Денис Даверн. На тоа патување, Вуд, наводно, била малку пијана и паднала од бродот. Случајот беше наречен несреќен случај, но со текот на годините, разни луѓе излегоа со приказна, кои тврдат дека мажите на бродот имале договорена приказна и дека веројатно таа била турната.

Сподели го ова преку:
  • 30
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!