АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Се бара исчезнатиот навивач на Ренџерс

Се бара исчезнатиот навивач на Ренџерси, кои вчера го одиграа натпреварот за квалификациите за УЕФА Лига Европа со нашиот футбалски клуб Шкупи од Скопје.

Братот на исчезнатото момче, на социјалните мрежи моли за помош. Тој заедно со својот брат, биле вчера на натпреварот, но по завршувањето се губи трага на момчето. По натпреварот, тие заминале на Плошдатот и од тогаш брат му неможе да го најде. Денес наутро требале да се вратат во Шкотска, но момчето не пристигнало на аеродромот. Брат му го барал, на мобилниот телефон но не бил достапен, а од синоќа не бил ни активен на социјалните мрежи.

HELPMy brother , on the left of the image was last seen last night after the game at Macedonia Square , however he has…

Gepostet von Connor McLachlan am Mittwoch, 18. Juli 2018

 

Сподели го ова преку:
  • 31
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!