94 годишна баба знае како да го прослави својот роденден

За роденден, често се одлучуваме да направиме нешто интересно што ќе го паметиме цел живот, оваа баба го направи токму тоа.

Eila Campbell, не е баш типична баба, бидејќи за својот 94 роденден реши да скокне од авион. Eila сфатила дека во животот, немате време за чекање, дека некој работи мора да ги направиш одма или засекогаш да ги пропуштите. Се мислела, дали оваа година или другата, да го направи скокот но си помислила што ако не ја дочекам другата година и решила тоа да биде за овој роденден.

баба скок

Eila со бризна од 120 милји на час, скокнала од авионот заедно со својата внука Sarah Schuelke, која по никоја цена не сакала да го пропушти скокот на својата баба.

По скокот Eila рекла: „Ова е лудо, можам пак, ајде следната година сигурно, сите треба да го почуствувате ова барем еднаш во животот.“

Видео скокот погледнете го во продолжение и сигурно ќе ве расположи:

 

Сподели го ова преку:
  • 25
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk