Капучино со вкус на злато!

Познато е дека во Дубаи се служат златни производи, како додаток во сок од јаболко, колачиња и шлаг, но сега е малку поинаку, во раскошниот хотел Армани може да порачате и Капучино со вкус на злато.

За 20 долари ќе добиете шољичка првокласно кафе Арабика украсено со 23-каратни ливчиња од чисто злато. Заедно со кафето ќе ви бидат послужени и неколку коцки AED75 црно чоколадо.

 

. . @ أختصرت عتابي: ” و قلت هو خسر اكثر قلب يحبه ” ? . .

A post shared by ms_jumeirah (@ms_jumeirah) on

Покрај тоа може да уживате во прекрасниот поглед кој ви го овозможува хотелот Армани, сместен во највисокиот облакодер во светот, Бур Калифи, а секој детал во него е лично избран од Џорџо Армани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди