ВИДЕО: Бомбашот во Негомбо, Шри Ланка фатен на камери

Безбедносно видео објавено од властите на Шри Ланка во вторникот покажува еден од осомничените бомбаши од Велигден, одејќи во црквата во Негомбо, со ранец на грбот.

Премиерот на Шри Ланка во вторникот за време на прес-конференцијата изјави дека верува за нападите на Велигден дека се поврзани со Исламската држава, откако милитантната група ја презеде одговорноста за бомбашките напади во кои загинаа 300 луѓе.

Претседателот на Шри Ланка во вторникот им покажа на странските дипломати фотографии од осомничените бомбаши на Велигден во неделата, додека владата тврди дека нападите биле одмазда за нападите во џамијата во Нов Зеланд.

Сподели го ова преку:
  • 28
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!