Исчезна професорката Снежана Тројачанец

се бара

Од утринава се шири вест на социјалните мрежи и се бара помош за Снежана. Таа изчезнала рано утрово во 7 часот. На себе само има кафеава јакна, бели пижами, сиви патики, нема мобилен, ташна ни лични документи. Таа живее во населба Тафталиџе.

„Драги пријатели,  Ве молам помогнете. Утрово е исчезната мојата најсакана Snjezana Trojacanec. Пред 7ч. Слаба, висока со прекрасни сини очи. Најверојатно е во пиџами и кафена јакна. Ве молам ако некој ја препознае, јавете. Населба Тафталиџе“, стои во објавата.

Сите кои што имаат било каква информација за Снежана, можат да се јават на 078 257 878 кај семејството, или пак во најблиската полициска станица.

Сподели го ова преку:
  • 44
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk