Борба против канцерот со Грозје?

Грозје… Одличен борец против канцер. Доколку се определите за лекување со вино, пијте црно вино бидејќи тоа е неспоредливо подобро

Читај повеќе...

Аперативите и Слабеењето

Истражување направено и објавено во журналот Апетит (Appetite) во април 2009 година, од страна на др. Џули Е. (Julie E.

Читај повеќе...

Ананасот го спречува и ракот

Истражувањата покажаа дека ананасот е многу ефикасен дури и во превенција и лечење на ракот. Група австралиски научници објавила дека

Читај повеќе...
error: Содржината е заклучена!