Ема Ватсон донираше милион фунти за борба против сексуалното насилство

Ѕвездата од филмовите за „Хари Потер“, актерката, Ема Ватсон, донираше еден милион фунти во новата кампања, наменети за помош на

Читај повеќе...

Хуманитарен брод за народот Рохинга

Од меѓународната организација за спасување на мигранти “Migrant Offshore Aid Station” (MOAS) изјавија дека своите операции ќе ги префрлат во

Читај повеќе...
error: Содржината е заклучена!