Меркел и Абе за санкции против Северна Кореја

Јапонскиот премиер Шинзо Абе и германската канцеларка Ангела Меркел, се согласија да се разгледа прашањето за „посилна“ резолуција на ОН,

Повеќе...
Страна 1 од 11
Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди