Златан Ибрахимовиќ го најави своето враќање

Златан се надмина себеси, со видео порака на Instagram со која го најави своето враќање на терен.

Златан Ибрахимовиќ се враќа на терен по повеќе месечната пауза, откако во април го повреди своето колено. Но се враќа со стил!

злата

Ибра би можел да игра, уште денеска и да биде дел од првиот состав на Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед овој викенд игра против Њукасл.

„Ќе се вратам посилен од предходно. Оваа мисла ми e во глава, од моментот кога се повредив”, вели 35-годишниот фудбалер.

„Не постои опција да не се вратам и да не ја контролирам топката, па можам јас тоа и со една нога“ додаде тој.

„Во мојот живот сè има смисла, сè се случува по некој редослед.” „За појадок ја покорив Шведска, за ручек Европа и, конечно, за вечера – целиот свет!” Тоа беше и мојот план.

The lion has spoken 🦁👑

A post shared by Zlatan Ibrahimovic (@zlatannews) on

Сподели го ова преку:
  • 38
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!