За малку ќе паднеше принцезата Шарлот

Принцезата Шарлот, за малку ќе паднеше на балконот на Бакингемската палата.

Војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и нивните две дечиња, Принцот Џорџ, 4 и принцезата Шарлот беа на балконот заедно со другите членови на семејството, да ја следат парадата на боите, по повод 92 роденден на Кралицата Елизабет II.

Во еден момент, Шарлот случајно се лизна и падна од скалата на балконот, но за среќа тука беше нејзината мајка која имаше многу брза реакција. Кејт навистина има добри мајчински инстинкти. Малата принцеза после сево ова, малку се вознемири, па Кејт ја дигна во раце да ја утеши.

Но дента и мајката и малата принцеза изгледаа прекрасно, двете беа облечени во сини фустани. На прославата беа и принцот Хери и принцезата Меган, кој прв пат се појавија повторно заедно од нивната свадба.

Сподели го ова преку:
  • 4
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk