Вејн Руни ќе го пропушти светското првенство за сопругата

Вејн Руни по се изгледа ќе го пропушти светското првенство за сопругата Колен.

руни

Вејн и Колен, идното лето ќе им биде 10 годишнина од брак. Па поради оваа причина Вејн сака да направи уште една свадба, како би ја крунисале љубовта. Но идното лето е светското првенство во фудбал во Русија. Додека колегите на Руни ќе се борат да го освојат светското првенство, Руни сака да прави втора свадба.

руни
Се започна од вечерта кога Руни беше фатен пијан, со девојка во неговиот автомобил. Неговата сопруга го остави, но потоа решија да се смират. Пред некое време Колен шеташе без венчален прстен. Па повторно почнаа озборувањата, дали воопшто му простила?

За да стави крај на сево ова и да си ја врати сопругата Руни сака да направи се за неа. За почеток по се изгледа ќе се откаже од светското првенство во фудбал.

руни
Последен пат видени заедно со сопругата во ресторанот Nando’s
Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!