Том Круз и Џон Траволта најголеми поддржувачи на Скиентолошката црква

Том Круз и Џон Траволта најголеми поддржувачи и ривали на Скиентолошката црква.

Еден од поранешните членови на Скиентолошката црква, за медиумите откри како Том Круз (55) и Џон Траволта (64) не се поднесуваат. Тие двајца се едни од најистакнатите членови на Скиентологијата, но тие никогаш не биле во добри односи.

џон круз

Проблемот е што Траволта едно време беше омилен член на нивниот лидер Дејвид Мискавиге.

„Пред да се појави Круз, Траволта беше неговиот” омилен син “, но набрзо  го замени со Том. Траволта беше многу бесен и љубоморен“

Круз е веќе друга личност откако влезе во црквата, за разлика од него Волта остана исти.

Том има многу придобивки и подароци од црквата за разлика од Џон, има авионски хангар, па затоа можеби и тие двајца не се поднесуваат.

За Том поранешниот член на оваа црква изјави:

„Во Скиентолошката црква, тој доаѓаше со приватен авион, а состаноците се закажани месеци однапред. Со него често беа неговите деца Изабела и Коннор, но никогаш не ги видов”

„Скиентологијата отсекогаш била на прво место за него па и пред семејството, често го тераа да оди на белеење на забите, дека Круз мора да има убава насмевка.“

џон круз

Исто така се дознава дека црквата е таа што постојано му бара девојки. „Девојката мораше да биде некоја убава, почитувана, но да може лесно да се манипулира да ја сака црквата и да носи нови членови во неа. Да нема филмови со секс сцени и секс скандали. На почетокот девојка сакале да му биде Скарлет Јохансон, бидејќи била блиска со еден од водачите на црквата, но таа одбила.

Сподели го ова преку:
  • 11
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk