Судија од шпанската La Ligа носи дрес на Рамос

Судија од шпанската La Ligа, под службената облека носи дрес на Реал, од Рамос.

Судиите често се предмет на фудбалска дебата, а особено кога станува збор за Ел Класико, најголемото дерби во светот помеѓу Барселона и Реал Мадрид. Тогаш сите очи се вперени и во судиите и фер судење. А, особено кога нешто сака да се сокрие, денес интернетот наоѓа начин тоа да се открие и пласира во јавноста.

судија

Така, на социјалните мрежи, се појави фотографија од помошен судија, наводно фотографирана на едно Ел Класико. Претходно споменатиот судија, на натпреварот, под службената униформа, носи дрес на капетанот на Реал, Серхио Рамос.Тоа малку ги разбесни фановите на Барселона, односно тие пто се против Реал.

Ако ова не е монтажа, тогаш судијата ќе мора да се оправда за ова…

Сподели го ова преку:
  • 14
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk