Се спрема уште една кралска свадба, ќе се мажи принцезата Беатриз

Внуката на кралицата Елизабета, принцезата Беатрис, се „верела“ со милијардерот Едоардо Мапели Моци, со кого се во врска уште од минатата година, потврдија од британскиот кралски дворец.

Принцезата била „запросена“ во Италија, а објавени се и фотографии на кои е прикажан и вереничкиот прстен на раката на принцезата.

„Двајцата сме возбудени што се впуштаме во оваа животна авантура заедно“, се вели во изјавата на парот, додавајќи дека споделуваат многу заеднички интереси и вредности кои ќе им помогнат да ги поминат годините љубов и среќа.

Принцезата Беатриз и нејзиниот Вереник Едоардо Мапели Моци спремни за свадба

Свадбата беше објавена за следната година.

Наскоро нов член на кралското семејство има син од претходната врска.

Принцезата Беатрис, ќерка на принцот Ендру и Сара, војвотката од Јорк, во моментов е деветта во редот за британскиот престол.

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заклучена!