Се разделија еден од најубавите славни парови

Се разделија еден од најубавите славни парови, станува збор за Џиџи Хадид и пејачот Зеин Малик.

Овој пар, беше еден од најубавите парови во светот, двајцата млади и успешни. Нивната љубов изгледаше како да ќе трае вечно. Но, ете и на нивната љубов дојде крајот.

разделба

Двајцата беа во врска од ноември 2015 година. Вчера, нивните фанови забележаа дека, Зеин повеќе не ја следи на Инстаграм Џиџи и нејзината мајка.  Малку подоцна тие решија и официјално да им соопштат на своите фанови дека повеќе не се заедно.

На својот Твитер профил Зеин напиша:

„Џиџи и јас повеќе не сме заедно, со неа имав прекрасни моменти и многу забавна врска. Оваа вест сакам прво да ви ја соопштам јас“

разделба

Подоцна и Џиџи, напиша статус на Твитер кој гласеше:

„Секогаш ќе му бидам благодарна на З, за тоа што се тој направи за мене, во иднинина што и да му треба јас секогаш ќе бидам тука за него“

Сподели го ова преку:
  • 9
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk