Руската порно актерка Елена Беркова ќе се кандидира за гувернер

Руската порно глумица, која стана позната со реални шоуа, реши да стане гувернер.

Елена Беркова не губи време и ги замоли, своите фанови на Истаграм, да и пишуваат какви проблеми имаат, прашувајќи ги за детски градинки, домување, болници и слично.

“Сакам да научам за секојдневниот живот во Мурманск, јас сум со вас”, напишаа таа на својот профил.

Беше гостинка и во локално радио, каде што вети дека брзо може да ја очекуваат нејзината политичка програма веднаш штом биде сигурна во својата одлука.

Иако луѓето се претежно скептични, таа сепак имаа многу амбиции да биде добар политичар, во 2009 година објави дека ќе се кандидира за градоначалник, но сепак никогаш не се случи тоа. Дури имаше објавено и видео за својата кандидатура.

Во 2017 година, таа ја објави својата кандидатура за претседателските избори и вети дека ќе воведе сексуално образование во училиштата, и дека ќе стори сé за сексуално вознемирување, секој кој сексулано ќе вознемирува некого, таа му вети смртна казна.. Но, според рускиот закон, претседателскиот кандидат мора да има најмалку 35 години, а Беркова тогаш имаше 32 години и не и беше дозволено да биде кандидат.

елена

Неодамна, порно актерката е сместена во болница поради исцрпеност, а причината е постојано што е на диета, премногу обврски и стрес од развод од петтиот сопруг.

елена

Сподели го ова преку:
  • 6
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!