Пинк плачела со непозната жена во продавница

Пинк плачела со непозната жена во продавница, за тоа колку мајчинството е тешко.

Постојат три работи кои се сигурни во овој живот: смрт, даноци и фактот дека родителството е една од најубавите, но и најтешките работи на светот. Дури и да сте Пинк, позната по тоа што е силна и таа знае да заплаче, кога станува збор за тоа колку е тешко да се биде родител.

Пинк неодамна, раскажа една ситуација која и се случила во продавница на својот Twitter профил.

„Една преубава мајка, дојде до мене кога пазарев, ме пофали за тоа колку сум добра мајка и што немам влакна на јазикот, особено кога станува збор за моите деца. Потоа заедно почнавме да плачеме. Тешко е! Посакувам и ние мајките понекогаш да си дадеме пауза и да одмориме“

пинк

После овој твит, таа доби милион коментари од мајки кој ја разбираат и ја подржуваат. Родителството е најтешка работа во светот. Размислете за сите работни места што сте ги имале до сега во вашиот живот, во споредба со родителството. Ние сме тука да им помогнеме на тиа мали дечиња да пораснат и созреат, да и понекогаш е навистина тешко.

Сподели го ова преку:
  • 3
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk