Пинк ја критикува Ким Кардашиан за голите слики

Ким пред една година направи бум со нејзиното голо селфи. Цел свет збореше, некој ја охрабруваа, некој ја критикуваа.

ким гола

После една година, Пинк реши да го каже своето мислење. Таа останала шокирана уште првиот пат кога ја видела фотографијата. Пинк – мајка на две мали деца, сака да им укаже на своите деца, а и на останатите, да не се водат по примерот на Ким.

пинк

„Девојки, користете го мозокот, користете го вашиот талент, вашата работа, етика, користите ја магијата со која сте родени. Не барајте внимание, преку своете тело, секс, вашиот задник и гради, такво внимание не ви треба. И кога сте осамени и молите за внимание, зачувајте си го интегритетот и гордоста. Еден ден, ќе се каете за сите ваши постапки, но ќе биде доцна, сите ќе ве знаат само како, девојката која се слика гола“, беше коментарот на мега ѕвездата Пинк.

ким насловна

Ким по повод сите критики, кои ја нападнаа за нејзините голи фотографии, во едно ток шоу изјави:
„Незнам зашто сите се фатија за мене, не се дрогирам, многу ретко пијам, никогаш не сум направила криминал, само сум горда со моето тело. Не гледам ништо страшно во тоа што сакам да се сликам гола и што се чуствувам убаво во својата кожа.“

Сподели го ова преку:
  • 16
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk