Од што се плашат познатите личности

И познатите личности имаат фобии, еве од што се плашат.

Сите ние сме живи сусштества и често имаме некоја фобија. Пример некои се плаши од затворен простор, висина, пајаци… Еве од што се плашат познатите личности:

ријана

1.Ријана

Ријана има ихтиофобија, односно се плаши од риби.

џони

2.Џони Деп

Џони има кловнофобија, т.е се плаши од кловнови.

Тејлор Свифт

3. Тејлор Свифт

Тејлор секогаш изгледа смирено, но има фобија и страв од медузи.

.Џастин Тимберлејк

5.Џастин Тимберлејк

Џастин Тимберлејк, има арахнофобија, односно се плаши од пајаци.

орландо

5.Орландо Блум

Орландо има според нас, најинтересна фобија се плаши од свињи.

.Меган Фокс

6.Меган Фокс

Меган има бактерофобија или мизофобија и многу се плаши од балтерии, вируси и сл.

.Скарлет Јохансон

7.Скарлет Јохансон

Скарлет има орнитхофобија, однсно се плаши од птици и секогаш кога ќе види се вади од памет.

8.Џенифер Анистон

8.Џенифер Анистон

Џенифер Анистон има авиофобија, односно се плаши од летање.

9.Дејвид Бекам

9.Дејвид Бекам

Дејвид има атаксофобија, односно се плаши од неред и ако не е се под конец.

10. Кристен Стјуарт

10. Кристен Стјуарт

Кристен Стјуарт има фобија и се плаши од коњи.

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!