Млади верзии на Стив Џобс, Мајкл Џексон, Ал Пачино…

Колумбискиот илустратор Фулвио Обрегон е автор на серијата дигитални дела под наслов „Јас и другиот јас“ во која славните личности од светот на музиката, филмот и технологијата повторно ја сретнуваат младата верзија од себе.

Овие илустрации покажуваат колку всушност се промениле овие особи во однос на своите млади години. Еве како изгледа кога еден покрај друг ќе се најдат стариот и младиот… Стив Џобс, Мик Џегер, Бил Гејтс, Ал Пачино, Пол МекКартни, Роберт Де Ниро и Мајкл Џексон.

Мик Џегер - Карикатура
Мик Џегер
Стив Џобс - Карикатура
Стив Џобс
Ал Пачино - Карикатура
Ал Пачино
Бил Гејтс - Карикатура
Бил Гејтс
Пол МекКартни - Карикатура
Пол МекКартни
Мајкл Џексон - Карикатура
Мајкл Џексон
Реоберт Де Ниро - Карикатура
Роберт Де Ниро
Сподели го ова преку:
  • 2
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!