Мараја Кери во тајност го продаде свршувачкиот прстен

Мараја Кери во тајност го продаде свршувачкиот прстен, кој никогаш не сакаше да го врати.

Мараја Кери е позната поп дива, која сака дијаманти, ја знаеме како жена која се бања со накит. Но, за жал нејзината колекција, се намали.

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Наводно,таа го продала, прстенот, што и го даде, австралискиот милијардер Џејмс Пакер, со кој ја побара за жена. Дијамантскиот прстен имаше 35 карти и чини околу осум милиони долари. Откако се разделија, во 2016 година, тој си го побара прстенот назад, но Мараја не го даваше, на крај тој попушти и никогаш не и побара повторно. Пејачката, го носеше постојано иако тие двајца повеќе не беа заедно, но се чини дека е готово.

прстен

“Таа сака да ја опкружуваат само позитивни работи во нејзиниот живот и да оди понатаму, што значи да стави крај на емотивен и материјален багаж зад неа, а тоа го вклучува и нејзиниот поранешен свршеник.”, изјави извор близок до пејачката.

Таа го продала во тајност за  2,7 милиони долари. Парите не и биле важни, но склучила и таен договор со златарата каде го продала, за тоа на кој ќе го продат понатаму.

Сподели го ова преку:
  • 3
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!