Луис Фонси пееше во Белград

Познатиот пејач Луис Фонси ја пееше најслушаната песна во светот Despacito во Белград.

Познатиот пејач развесли 2500 луѓе кои беа на неговиот концерт. Иако тој е познат по песната Despacito , сепак публиката во Белград се забавуваше на сите негови песни. Тој на публиката и се обрати и на шпански и на англиски јазик.

После осум песни, направил пауза и потоа се вратил со најслушаниот хит на светот. Додека бил во Белград тој се запознал и со познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Тие на социјалните мрежи објавија заедники фотки и видеа.

фонси

Тој денес требаше да одржи концерт и во Загреб, но концертот е одложен бидејќи како што изјавуваат немало продадено доволно карти.

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk