Лош почеток на годината за Бијонсе и Ким

Лош почеток на годината за семејствата на Бијонсе и Ким.

бејонсе ким

Сестрата на Бијонсе, 31-годишната Соланж Ноулс, мораше да ја откаже во последниот час новогодишната прослава поради загрижувачка здраствена дијагноза. Таа има автономна невропатија, нервно нарушување кое влијае на многу телесни функции, вклучувајќи го и срцевиот ритам, потењето, варењето и крвниот притисок! Тоа е болест која ги попречува сигналите помеѓу мозокот и делот на автономниот нервен систем и делува врз работата на срцето, крвните садови и потните жлезди. Соланж почувствува силна потреба да напише на својот Инстаграм профил за својата болест.

бејонсе ким

– Веќе пет месеци сум болна и боледувам од автономна невропатија. Ова е патување воопшто не е лесно … Понекогаш се чувствувам добро, а потоа доаѓа време кога воопшто не сум во добра состојба. Ова е комплицирана дијагноза и учам многу за неа … – напиша Соланж.

Но, оваа година исто така лошо започна и за семејството Вест.

бејонсе ким

Имено, двегодишниот син Ким и Кајне добил тешка пневмонија. Состојбата била толку сериозна што малиот Сент Вест, поминал неколку дена во болницата, по што беше пуштен на домашна нега. Иако познати личности не ја прикажаат во јавност нивната тешка ситуацијата, сепак странските медиуми открија дека тие сепак се грижливи родители, секогаш биле покрај својот болен син.

бејонсе ким

Но, ова семејство доживеа уште еден шок. Имено, нејзината бремена сестра, Кајли Џенер, го напуштила своето момче, 25-годишниот рапер Травис Скот, со кого го чека своето прво бебе.

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk