Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник

Светската футбалска мегаѕвезда, Кристијано Роналдо, вчера со приватен авион  пристигна во Дубровник, секако во друштво на неговата девојка Георгина Родригез.

Напаѓачот на Јувентус својот одмор го поминува на едно од најскапите места во градот, пишуваат хрватските медиуми. Имено, Роналдо престојува во „Villa Sheherezade“ каде што едно ноќевање чини околу 6.650 евра.

Славниот пар уживаше во велигденски ручек на островот „Lopud“ така што на локалниот брег ручаше во мирна атмосфера. По ручекот и прошетката отидоа да одморат, а вечерта се упатија кон познат ресторан во дубровник сместен во градските ѕидини.

Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell
Кристијано Роналдо за Велигден на вечера во Дубровник
copyright: Pixell

Роналдо и неговата девојка до самиот влез на ресторанот пристигнаа со комби, а многубројните деца и другите насобрани луѓе останаа разочарани останаа разочарани што роналдо не ги ни погледнал, пренесува Кликс.

Сподели го ова преку:
  • 20
  •  
  • 1
  •  
error: Содржината е заклучена!