Кога стануваат познатите личности

Познатите личности се ранобудници, стануваат многу рано и завршуваат многу обврски.

Овие познати личности изгледаат одлично, работат на пет проекти најмалку и уште имат време и за семeјството.

Тајната се крие, во нивната организираност и работат многу побрзо и поефикасно од нас. Сигурно мислите, дека имаат пари цел ден спијат и лежат покрај базен, но сепак не е така. Еве кога стануваат познатите личности:

мишел

Мишел Обама во 4 наутро

Поранешната прва дама, станува во 4 часот наутро, како прво со сопругот вежбаат во домашната теретана. „Обично стигнувам пред него, гледаме спортски канали, вежбаме и разговараме“ изјавила таа.

ana

Ана Винтур во 5 и 45 наутро

Дамата од кои се плашат сите во модната индустрија станува, во 5 и 45 наутро. Саат време игра тенис, а потоа го чека фризерот да и ја исфенира косата. Потоа заминува на работа.

гвинет

Гвинет Палтроу во 4 и 30 наутро

Популарната глумица станува рано како би можела да вежба јога во мир. „Никогаш не сакав рано да станувам, но се е знак на упорност и сега поубаво се чувствувам“ изјавила таа.

марк 1

Марк Валберг во 2 и 30 наутро

Славниот глумец станува рано, како би вежбал два саати во својата теретана. А потоа оди до кошаркарското игралиште каде игра кошарка. Во 6 часот јаде појадок кој се состои од салата и пилешко.

бекам

Викторија Бекам 6 и 15 наутро

Викторија станува накај 6 часот но не да вежба. Сака да има саат време мир, да си ги го среди работниот ден пред да станат децата.

старбакс

Хауард Шулц генерален директор на Starbucks во 4и 30 наутро

Два саати чита весници, сурфа на интернет и вежба пред да замине на работа.

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk