Ким Кардашиан станува правник

По стапките на нејзиниот татко, Ким Кардашиан станува правник, Сите ја знаеме Ким, најпознатата старлета и ријалити ѕвезда во светот, која се прослави со порно клип, а денес е мајка и сопруга на раперот Кајне Вест.

Ким Кардашиан станува правник

Таа заедно со својот сопруг, беше интервјуирана од магазинот „Vogue“ во интервју-то наречено „73 прашања“. Кога ја праша водителот што е она што луѓето не го знаат за неа, таа му одговори дека решила да стане правник.

Како за потсетување, таткото на Ким – Роберт Кардашиан беше многу познат адвокатот во Америка, па таа решила да ги следи неговите стапки. Се верува дека Ким, заедно со помош на една приватна адвокатска компанија, само ќе го положи испитот за правници во 2022 година, а со тоа ќе се стекне и со титулата Правник.


Лос Анџелес е единствената држава во Америка, во која не мора да се студираат правните науки, доволно е само да се положи финалниот испит. Од 2022 година, Ким Кардашиан нема да биде само риајлити ѕвезда, туку ќе биде и правник како нејзиниот татко.

Сподели го ова преку:
  • 5
  • 1
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!