Кардашиан, повторно со Photoshop грешка

Цел свет се смее, на Кардашиан со Photoshop грешка.

Кардашиан, направија фотосесија, по повод нивната најнова сезоната, од реалното шоу “Keep it up with Kardashians”. Сите изгледаат, убаво, дотерани, нашминкани, но и многу фотошопирани. Нивната слика, вчера беше мета на потсмев на социјалните мрежи.

Можеби од прва, неможете да ја здогледате фотошоп грешката, но ако внимавате убаво, таа е повеќе од очигледна. Ким и Кортни, имаат иста висина, со Клои и Кендал, кои се највисоки сестри во семејството.

Дали станува за тежок комплекс на славната Ким да биде, она во центарот на вниманието, но друго реално решение немаме.

Ви прикажуваме и слика, како они навистина изгледаат, кога се на настан, а не се фотошопирани:

Кортни е најниска има 159 сантиметри, а Ким 162, додека Клои е 177, а Кендал е 179 сантиметри. Навистина смешно, но и дури очајно за Ким и нејзината потреба да доминира во секој кадар. Комплексот, воопшто не е мала работа

Сподели го ова преку:
  • 1
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!