Един Џеко отвори наргиле бар во Дубровник

Един Џеко напаѓачот на „Roma“ и фудбалскиот репрезентативец на БиХ лесно влегува во угостителските води и отвори наргиле бар во Дубровник под името „Cafe & Hookah bar Ritual“.

Имено, најдобриот стрелец во историјата на БиХ, заедно со неговиот пријател Михо Обрадовиќ, свечено го отвори својот наргиле бар „Ritual“ во Дубровник.

На отворањето на „Cafe & Hookah bar Ritual“ во сопственост на Џеко и Обрадовиќ, присуствуваа бројни имиња од светот на спортот и шоу бизнисот.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Edin Dzeko (@ed_dzeko) on

Интересно е да се напомене дека на почетокот на април, барот „Ritual“ ги доби своите службени налози на социјалните мрежи, а за нешто помалку од две недели профилот на „Instagram“ привлече повеќе од 1.100 следбеници.

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Един Џеко - Кафе бар Ритуал - Дубровник

Исто така, амбиентот на новоотвореното дубровничко кафуле доби пофалби од многу фанови на Един Џеко на социјалните мрежи, а некои од нив веќе коментираа дека со нетрпение чекаат да ја посетат јужната страна на Хрватска и да уживаат во „Ритуалот“.

Сподели го ова преку:
  • 24
  • 1
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!