Џенифер Лопез неможе да стапи во контакт со роднините во Порторико

Популарната американска пејачка Џенифер Лопез ги здружи силите со поранешниот сопруг Марк Ентони за да им помогне на жртвите од ураганот Марија, која го погоди Порторико, каде што живееше нејзиното семејство.

Како што рече во видеото на Instagram, таа не можеше да стапи во контакт со некој од нејзините роднини во оваа карипска област.

„Никој не може да верува во она што се случи во Порторико, сѐ уште не можам да се чујам со некои од моите роднини. Најмногу размислувам, како и повеќето други луѓе, за тоа, како најдобро да им се помогне на жртвите. да донираме и да ја поддржиме работата на UnitedforPuertoRico.com Заедно можеме да помогнеме во обновата на нашиот остров и на Карибите“, рече Лопез во едно видео на Instagram.

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk