Британците се плашат како Меган Маркл ќе се снајде во кралското семејство

Веридбата на принцот Хари со Меган, се чини малку ги исплаши Британците, како таа ќе се снајде во кралското семејство.

меган мајка

Откако објавија дека се верени и дека има преубав прстен, Британците не престанаа да бараат зашто Меган не смее да биде дел од кралското семејство. Прво беше дека таа е разведена, католичка жена, но некако тоа и не беше толку страшно. Потоа почнаа да копаат по нејзиниот приватен живот и потекло. Потоа ги покажаа нејзните родители, кои според нив се тотално не кралевски.

меган мајка

Во медумите веднаш излегоа слики од нејзината мајка која е црнкиња. И веднаш почнаа натписи „Како оваа жена ќе биде дел од кралско семејство“

Дорија, мајката на Меган е 61 годишна инструкторка по јога и е најважна личност во животот на Меган. Таа неколку пати изјавила дека е многу блиска со неа и дека таа ја научила да биде добра и скромна личност.

Но суровите и конзервативни Британци не можат да си опростат дека таа е со темна раса.

меган мајка

меган мајка

Ние мислиме дека ќе се снјаде исто како Кејт. Кејт пред да стане дел од кралското семејство имавме можност да ја видиме во несоодветна облека, на забава пијана. Па денеска еве е миленичка на нацијата.

меган мајка

Сподели го ова преку:
  • 19
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk