Бред Пит и Анџелина Џоли, се спремаат за најбруталната битка пред суд

Поранешниот најубав пар во светот се спрема за најбруталната битка пред суд за насилство и алиментација врз децата.

Што се случува со поранешниот најубав пар во светот, секојдневно читаме за неплатени алиментации. Сите ги изненади нивниот развод, иако потоа се изгледаше дека ќе имаат мирна спогодба, сепак не се случи тоа.

бред џоли

Тие имаа заедничко соопштение до новинарите дека се разведуваат, дека повеќе нема љубов меѓу нив, но подоцна почнаа да кружат и други приказни. Наводно, Бред Пит, бил алкохоличар и бил премногу брутален према децата, дури едно од нив и физички го нападнал. Се се случило додека летале со приватен авион, тој му удрил шамар на 15 годишниот син Мадокс и тогаш Анџелина решила да стави крај на тој брак.

бред џоли

Откако започна бракоразводната постапка, тие рекоа дека ќе најдат заедничко решение за старателството на шесте деца. Животот им продолжи понатаму, секој по свој пат, но сепак работите околу децата не останале решени. Анџелина не му дозволува на Бред да ги гледа децата, иако и се заканува да го изгуби старателството на шесте деца, ако не им дозволи нормален и здрав живот, а тоа подразбира и средба со нивниот татко. Бред има право да ги гледа своите деца, да разговара со нив по телефон и без ничие присуство.

Адвокатскиот тим на Анџелина Џоли веднаш скокна во нејзина одбрана, со тоа што објавија дека Бред не плаќал алиментација од кога се разведоа и дека тоа го прави лош татко.

Но и адвокатскиот тим на Бред, веднаш реагираше со доказен материјал на кој покажува дека Бред на Анџелина Џоли и дал 8 милиони долари да си купи нова ќука и 1,3 милијарди долари за децата.

бред џоли

Но, тимот на Анџелина ја брани дека тие пари, предходно Џоли му ги позајмила на Бред и тој само и ги вратил, дека воопшто не се пари наменети за децата. „Позајмени пари не се алиментација“ напиша адвокатот на Џоли.

Сподели го ова преку:
  • 5
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!