Влатко Лозаноски со нов летен хит

Еден од нашите најпознати пејачи, Влатко Лозаноски со нов летен хит.

Најубавиот период од годината, кога сите сме весели и насмеани на сонцето и толите денови и на убавите летни хитови. Влатко Лозано, повторно со својот тим кој по се изгледа не го менува Лазар Цветкоски и Магдалена Цветкоска – Ена направија преубава летна песна под наслов „Јако, јако“.

Спотот е снимен на прекрасни локации во Кушадаси, Турција, а во него се појавува моделот Мартинија Георгиевска. Со оваа нумера, Влатко го најави и својот трет студиски албум насловен „Десет“.

лозано

До тогаш уживајте во квалитетна македонска музика и очекуваме ваши коментари дали ви се допаѓа оваа летна песна?

Сподели го ова преку:
  • 34
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!