Време е да ја вратиме планетата

Нов филм, време е да ја вратиме планетата.

Филмската компанија Focus Features, го објави трејлерот на научно фантастичниот филм, Captive State. Овој филм, открива како изгледа земјата после десет години, окупација од вонземјани. Овие вонземјани целосно го контролираат човештвото..

Приказната е сместена во Чикаго, десет години после окупацијата. Captive State, ги истражува и двете страни, на конфликтот – соработници и противници.

филм трејлер

Филмот е режиран од Руперт Вајат (Планета на мајмуните: Битие, Коцкар), кој заедно со Ерик Бини го напишаа оригиналното сценарио. Актери во филмот се : Џон Гудман , Ештон Сандерс, Џонатан Мајорс и Вера Фармига. Филмот е продуциран од Дејвид Крокет и Руперт Вајат.

Captive State пристигнува во кината на 29 март 2019 година.

Сподели го ова преку:
  • 5
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!