Мечето Падингтон со нов дел

Најпознатото мече од детските книги, Падингтон повторно на филмсокот платно.

мече

Омиленaта детска литература со Падингтон мечето, со кој пораснаа многу генерации од 1958 година, се враќа на големиот платно.

Овој прекрасен семеен филм е нова магија на продуцентите на Хари Потер, во кои главните улоги ги толкуваат Хју Бонневил, Хју Грант и Сали Хокинс. Сите знаеме за ова прекрасно мече кое пристигна во Лондон во потрага по нов дом. Овој Божиќ ова мече ќе го направи незаборавен за сите големи и мали деца.

мече

Авантурата на мечето започна во 2014 година, кој беше изгубен на станицата Падингтон. Но, среќата му се насмевна кога го најде пријателското семејство Браун. Сега мечката Падингтон среќно се насели со семејството Браун, каде што стана популарен член на семејството ширејќи радост и љубов.

мече

Во потрага по совршен роденденски подарок за 100-тиот роденден на својота сакана тетка, Луси, Падингтон наидова на совршена книга во антикварницата и ќе мора да работи на неколку работни места за да може да ја купи. Меѓутоа, кога открива дека книгата е украдена, Падингтон и семејството Браун ќе мора да одат во потрага по крадецот!

Сподели го ова преку:
  • 14
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!