Линда Хамилтон по 25 години се враќа во „Терминатор“

По повеќе од 25 години, Линда Хамилтон се враќа во светот на „Терминатор“, заедно со Џејмс Камерон, креаторот на оваа научно-фантастична франшиза.

Арнолд Шварценегер, исто така, ќе се приклучи на новиот тим на ова продолжение.
Шестото продолжение, чиј датум на издавање сеуште не е познат, ќе биде продуцирано од Џејмс Камерон, кој ги направи првите два Терминатора, а во режија на Тимоти Милер. Камерон и Милер, исто така, помогнаа во пишувањето на сценариото на кое потпишани ќе бидат Дејвид Гојер, Чарлс Егли и Џош Фридман.
Новата приказна ќе ги врати оригиналните ликови, но исто така ќе ги искористи како средство за пренесување на „наследството“ на новата генерација.

Арнолд Шварценегер ќе игра во новото продолжение, така што Терминаторите ќе бидат со својот оригинален тим – Камерон, Шварценегер и Хамилтон.

Во првото продолжение на филмот од 1984 година, Хамилтон дејствуваше како една од најсилните женски хероини Сара Коннор. Коннор беше келнерка прогонувана од робот испратен од иднината. Потоа сфати дека во иднина роботите ја презеле контролата и дека таа е мајка на лидерот на човештвото.

Деталите за новото продолжение се уште се кријат, но се знае дека ова е директно продолжение на филмот „Терминатор 2: Судниот ден“, игнорирајќи ги следните три продолженија.

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

грешка: Содржината е заклучена!