Излезе целосниот трејлер за филмот Deadpool 2

Конечно излезе долгоочекуваниот трејлер за филмот Deadpool 2.

Deadpool е филм кој не остави никого рамнодушен, првиот дел излезе во 2016 година. Уште луѓето, пред да го погледнат филмот станаа фанатици на ликот. За сите вие кои, не сте го гледале првиот дел, а сигурно сте малкумина ќе ве потсетиме за што станува збор. Филмот е базиран на приказната за најнеобичниот анти јунак на Marvel Comics. Deadpool е приказна за животот на поранешен оперативец и специјалитет кој стана платеник Вејд Вилсон, и откако беше подложен на опасен експеримент кој му даде моќ на брзо заздравување, тој стана познат како Deadpool. И во вторниот дел ќе го гледаме генијалниот глумец, Рајан Ренолдс, кој го толкува главниот лик, а вооедно е и продуцент на филмот.

филм

Во новиот дел на Рајан ќе му се придружат и нови ликови, Џош Бролин наречен Кабел и Зази Битц наречена Домино.

Во кината ќе пристине некаде околу 17 мај и овој дел се чини дека е подолг од предхотниот.

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk