Документарен филм, за злоставувањата и животот на R. Kelly

Документарен филм, за животот на R. Kelly во три продолженија.

Р. Кели е предмет на истражување, во новиот документарен филм, наречен  “Surviving R. Kelly”. Вчера беше објавен и официјален трејлер, за документарниот филм, за кој сигурно многу ќе се зборува.  Целиот проект е фрагментиран во три дела, а продуцентите имаат намера да го објават три вечери по ред, од 3 јануари до 5 јануари 2019 година, и се очекува да има и филм.

кели 1

Во документарниот филм нема да се зборува за неговата музика, тука за неговиот живот позади микрофонот.

Да ве потсетиме, неколку жени излегоа со сериозни обвинувања против Кели, во различен временски период, обвиненија за силување, за жени што ги затварал и третирал како кучиња, односно да ги обучи да бидат сексуално експлатирани. Исто така е обвинет за порнографија, дека се снимал и имал секс со малолетни лица.

После овие обивување, Кели го напуштија и неговиот долгогодишен адвокат,  публицист и помошник.

Во продолжение погледнете го трејлерот за документарецот:

 

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!