Џејми Ли Кертис во новото продолжение на Halloween

Култниот филм Halloween, добива ново продолжение и тоа четиринаесет години подоцна.

halloween нов филм

Новиот филм ќе пристигне дури наредната година, во Кина ќе биде за прв пат прикажан. Режисер овој пат на филмот е Дејвид Гордон Грин, додека пак Џон Карпентер е сценарист, продуцентот и е заслужен за музиката во филмот. Фановите на овој легендарен филм со воодушевување го очекуваат новиот дел.

halloween нов филм

Прва ја објави веста токму Џејми Ли Кертис, која се враќа заедно со легендарниот сериски убиец Мајкл Маерс (Michael Myers).  Другите актери во филмот се уште не се познати, само е познато дека ќерката на Кертис ќе ја глуми Џуди Греер.
Филмот пристигнува на 19. октомври. 2018 година, а до тогаш го чекаме трејлерот…

Сподели го ова преку:
  • 6
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk