Алисија Викандер како Лара Крофт во новиот „Tomb Raider“

Звучи неверојатно, но поминаа 16 години од кога Анџелина Џоли глумеше во познатиот авантуристички филм „Tomb Raider“.

Иако, филмот не беше толку успешен како што се очекуваше, на пример, како што беше успешна видео играта. Но сепак, мора да признаете дека нема некој што не ја памти Анџелина од тој филм. Згодна и убава во улогата на Лара Крофт, девојката која решаваше мистерии и ги тепаше сите кои ќе и се најдеа на патот.

Но, време е за нови предизвици, во најновиот филм од ова авантуристичко возбудување, кое е закажано за Март 2018, улогата на сексапилната Лара Крофт ќе ја игра оскаровката Алисија Викандер. А како тоа ќе изгледа погледнете ја најавата во продолжение!

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk