Дејвид Бекам – Бракот со Викторија е секогаш тежок

Модните икони, а сега горди родители на три момчиња и едно девојче се венчаа пред деветнаесет години, а тоа дека бракот со Викторија е секогаш тежок и нивниот однос станува од ден за ден покомпликуван, поранешната футбалска мега ѕвезда и капитен на англиската фудбалска репрезентација Дејвид Бекам открива во ексклузивното интрвју за емисијата The Sunday Project.

Во еден дел од ова интервју Дејвид Бекам сосема отворено говори за својот брак.


„Кога ќе бидете во брак толку долго време, колку што сме ние… Бракот е секогаш тежок, а со годините станува од ден за ден се потежок и потежок“, изјави Дејвид Бекам.

Дејвид, ова интервју го даде само една недела подоцна, откако неговата сопруга Викторија, збореше за бракот во магазинот Vogue.

Викторија, во тоа интервју изјави како таа и нејзиниот сопруг се навикнати да ги игнорираат глупостите и да се однесуваат како нормални луѓе.

 

View this post on Instagram

 

Couple goal👌🏻 @victoriabeckham @davidbeckham . . . #victoriabeckham #davidbeckham #wedding#bride#groom#couple#weddingdress

A post shared by WEDDING TONE (@weddingtone) on


„Двајцата сфативме дека сме појаки заедно, него поединечно. Дали би биле во ваква позиција, ако не се држевме заедно? Верувајте не би… Ние ја почитуваме институцијата брак и семејство, во тоа е клучот на нашиот успех“ изјави Викторија.

Сподели го ова преку:
  • 4
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!