Александра Бурк гордо го покажа своето голо тело

Александра Бурк, три години се мачела со вишок на килограми и ригорозни диети. Но денес, таа е горда на своите стомачни и реши гола да се слика за магазинот „Women’s Health“.

александра бурк

До сега своето убаво тело го покажуваше во кратките фустани во кои танцува во шоуто „Strictly Come Dancing“, но денес реши да се соблече сосем гола. Со раце ги покри само своите гради, на ограда, расположена се сликаше за магазинот. Оваа 29 годишна пејачка покажа дека има стомачни и убави долги нозе. 

александра бурк

Александра во 2015 година носела величина на фустани 14, а денес носи број 8.

„Решив по секоја цена да ослабнам, си ветив дека за две години ќе ослабнам за три конфекциски броеви и успеав“ изјави таа за магазинот.

александра бурке
Александра Бурк во 2015 година

Кога почнала со турнеи низ светот, јадела кога ќе стигне и било што и воопшто не внимавала, често јадела брза храна и заборавала на салати. Денес со помош на шоуто, таа редовно вежба и се храни зраво. И можеме да заклучиме дека изгледа супер!

Сподели го ова преку:
  • 16
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk