Уметнички апартман во Сао Паоло

Ви претставуваме еден стилски и уметнички апартман во Сао Паоло, Бразил. Провокативниот ентериер е дело на бразилското студио Lovisaro Architecture + Design.

Овој апартман може да се пофали со модерениот и стилски ентериер, дизајниран специјално за млад брачен пар кој често сака да има гости и една од желбите на оваа брачна двојка била, да има многу светлина и простор. Како резултат на заедничките напори на дизајнерите и сопствениците се создал уникатен уметнички ентериер, на кој самите може да се уверите и да уживате во галеријата.

Сподели го ова преку:
  • 1
  •  
  • 2

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!