Скандинавски Дуплекс во Гетеборг

Усогласена атмосфера и едноставен внатрешен дизајн е отркиен во овој скандинавски дуплекс кој дава инспирација и идеја за уредување на домот.

Местото располага со вкупна површина од 104 метри квадратни за живеење и се состои од три соби и кујна. Се наоѓа во шармантна стара зграда во област во Гетеборг. Станот доаѓа со незаменлив поглед на градот и пристаништето. Пристапот до великодушно големата тераса со поглед на покривите и висината на таванот од нешто повеќе од четири метри дава многу природна светлина.

Дневната соба на апартман во Гетеборг

На првото ниво има површина од 79 квадратни метри и располага со кујна и дневна соба со отворен план за повикувачка спална соба и бања. На повисокото ниво се и спалната соба и гардероберот, со површина од 25 квадратни метри. Дуплексот е сместен во социјалното јадро кое дава топлина и инспирација за живот.

Ѕидовите се обоени бело, паркетот со боја на даб, а тука се и шармантните отвори и светларникот. Малата маса за појадок покрај прозорец им овозможува на жителите во овој дом да се релаксираат и да уживаат во погледот на пристаништето. Уживајте во чувството на смиреност на ова место со кое зрачи овој шведски дом!

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  • 2

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk