Преубав женски апартман, со бела и розева боја

Нема жена што нема да го сака овој преубав апартман на Ибица.

Кога одиме на одмор, бараме место кое има сонце и боја и преубава топла атмосфера како би се одмориле.  Со овој став, екстравагантен и малку несериозен пријде кон дизајнот на овој стан на Ибица, дизајнерката Миријам Алија.  Постери во розови и сини тонови, егзотични позадини во живописни бои, привлечни шаблони и животински слики, создадоа дизајн идеален за одмор.

апартман

При самиот влез во станот, имате слика од легендарната Мерилин Монро, столче Акапулко и теписон во вид на зебра.

апартман

Во дневната соба имате преубав мебел со бела боја, интересни перничиња и вазни од Zarа Home. Во кујната имате црни лакирани елементи и преубав тапет со живописна слика.

апартман

апартман

Во спалната соба имате преубав бел голем кревет и украсни елементи повторно од брендот Zarа Home.

апартман

Балконот има поглед од милион долари, преубава шума со палми, уникатни фотељи и столици купени од Ikeа.

апартман

Тоалетот е преубав, шарен во стилот на фламинго и сигурно ќе ви биде весело таму да поминете и неколку часови.

апартман

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!