Новогодишна елка во облик на ананас

Неочекувана замена, новогодишната елка заменета со ананас.

Елката, борот се најчести избори кога станува збор за новогодишни дрва, но ако имате малку финансиски проблеми и немате потреба да фрлите 3000 или 4000 денари за новогодишно дрво. Можеби имате мачка или куче кое растура се или може станот ви е многу мал за да имате место за елка. Но, затоа ние имаме решение за вас Ананас!

A post shared by Zohra Galka (@zohragalka) on

Да, добро читате. Во целиот свет доминира трендот на украсување на ова растение со специфичен изглед. Горниот дел со цврсти лисја е идеален за декорација, исто како и овошјето што благодарение на неговите остри рабови може совршено да служи како закачалка за божиќни украси.

Можете да го украсувате со лампиони, светулки, дури и со наочари за сонце.

Сподели го ова преку:
  • 7
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk