Нови фотелји од Poltrona Frau

Компанијата за мебел Poltrona Frau, лансираше нови фотелји.

Секојдневно илјадници луѓе , се во брзање и многу ретко имаат време за одмор. Постојано сте во гужви, места каде што има многу галама и барате мир каде што можете да си ги средите вашите мисли и работата. Чекате насекаде во банка, на аеродром, во хотелското лоби и навистина е тешко да се најде добра позиција за одмор.

фотелја

За да го реши овој проблем, брендот Foster + Partners ја дизајнираше Cove фотелјата за компанијата Poltrona Frau.

Оваа фотелја им дава на своите корисници удобно место за работа, нудејќи простор за приватност и продуктивност.

фотелја

Се разбира тие не се дизајнирани само да работите на нив, туку и да одморите. Секоја фотелја има дополнителна опрема за да ги сместите вашите уреди. Кружната, тапацирана структура ви нуди удобно седиште, вграден приклучок за полнење на вашите уреди преку USB, кабел. Внатрешните и надворешните површини на Cove фотелјата се достапни во различни бои и во разни материјали.

фотелја

фотелја

Компанијата за мебел Poltrona Frau, лансираше нови фотелји.

Сподели го ова преку:
  • 8
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!